دسته‌بندی نشده

تمرین فهمیدن فیلم انگلیسی بدون زیر نویس

تمرین فهمیدن فیلم انگلیسی بدون زیر نویس

خیلی وقت ها هنگام تماشای یک فیلم انگلیسی وقتی زیر نویس را می خوانید و به کلمات گوش می دهید می بینید که معنای اکثر لغات را می دانید ولی با این وجود. بدون زیر نویس اصلا نمی توانید حرف های بازیگران فیلم را متوجه شوید به نظرتان مشکل کجاست و چگونه می توان با  تمرین فهمیدن فیلم انگلیسی بدون زیر نویس را در خودتان تقویت کنید.

پس اگر معنای لغات را می دانید مشکل کجاست؟ همه ما می دانیم یکی از جنبه های مهم در هر زبان گوش دادن است پس اگر این اتفاق برایتان می افتد  مشکل از اصل گوش کردن شماست و باید این اصل را تقویت کنید.

برای تقویت اصل گوش دادن سه سطح وجود دارد. آسان، متوسط و دشوار

شما برای تقویت قدرت گوش دادن خود ابتدا به مکالمات و جملات ساده گوش کنید و سعی کنید اگر امکان دارد آنها را حفظ کنید. در این صورت شما ساختار جمله را یاد می گیرید و در متن های دیگر هم استفاده کنید.

تمرین فهمیدن فیلم انگلیسی بدون زیر نویس

تمرین تقویت شنیدار

در این مرحله می توانید برای پخش فیلم یا فایل های صوتی زبان از یک نرم افزاری استفاده کنید که امکان کم کردن سرعت پخش فیلم را داشته باشد به این ترتیب جملات را می توانید با دقت بیشتری گوش کنید و هم تلفظ کلمات را بهتر یاد بگیرید و هم بهتر متوجه معنای کلمات شوید.

کم کم سعی کنید مکالمات بلندتر با کلمات سخت تر گوش کنید و سرعت پخش را هم به همین ترتیب افزایش دهید.

تمرین فهمیدن فیلم انگلیسی بدون زیر نویس

سعی کنید این کار را به صورت زمان بندی شده و با برنامه انجام دهید مثلا هر روز یک ساعت به این کار اختصاص دهید و به برنامه خود پایبند باشید. این کار به شما می کند که مشکل گوش دادن شما حل شود.

پس از گذشت یک مدت دوباره بگردید و فیلم هایی را که قبلا دیده بودید و متوجه نمی شدید را دوباره ببینید. صد در صد تغییر را احساس می کنید.

هر چند وقت یک بار این کار را انجام دهید و شاهد پیشرفت خودتان باشید این کار به شما انگیزه می دهد که به روند یادگیری و تمرینات خود ادامه دهید.

محصولات صوتی موسسه آموزش زبان نصرت می توانند با تمرین و تکرار های برنامه ریزی شده در آموزش زبان انگلیسی به شما کمک زیادی کنند.

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *