آموزش زبان انگلیسی, وبلاگ

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی چیست؟راهکارهای اساسی

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی چیست؟راهکارهای اساسی

آموزش زبان انگلیسی را هنوز شروع نکرده اید؟ نگران این هستید که از کجا برای آموزش زبان شروع کنید؟ بهترین راه آموزش زبان چیست؟ نکات طلایی یادگیری انگلیسی را نمیدانید! و یا سوالتی از این نوع دارید؟

هر زبان آموزی در هر سطحی از اموزش که باشد و در هر رده سنی از هر جایی که بخواهد یادگیری زبان انگلیسی را شروع کند از این نمونه سوالات در ذهن خود دارد و شاید به علت نیافتن جوابی دقیق برای آنها هیچ گاه این کار را شروع نکند!

باید به همه عزیزان گفته شود که بر اساس آخرین مطالعات و تحقیقات ارائه شده ما بهترین راه آموزش زبان را در ادامه به شما توضیح می دهیم و با توجه به نوع نیاز و کاربری که از یادگیری زبان احتیاج دارید می توانید بهترین روش را انتخاب کنید.

نکته طلایی در یادگیری زبان چیست؟

پاسخ بسیار ساده ای برای این سوال مهم وجود دارد ( هر شخصی روش منحصر به فرد خود را دارد و بهترین روش برای هر شخصی مختص خود آن فرد می باشد.)

شاید از خود بپرسید با چنین جوابی انتخاب راه حل مشکل میشود چون شما در حال حاضر مشکل در انتخاب بهترین روش را دارید.

بهرین مجموعه اموزش زبان انگلیسی چیست؟

برترین آموزشگاه زبان انگلیسی کجاست؟

سریعترین روش آموزش زبان انگلیسی چیست؟

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی چیست؟

برترین موسسه اموزش زبان چیست؟

و سوالهایی از این نوع شما را به چالش کشانده است.

این سوالات یک جواب ساده دارد، اول خودتان و روحیه خودتان و هفتان از یادگیری زبان را مشخص کنید برای فهمیدن بهتر این مفهوم یک مثال ساده را باهم مرور میکنیم:

شما قصد سفر از تهران به اصفهان را دارید، مسیر این سفر را چگونه میخواهید مدیریت کنید؟ زمان سفر برای شما چقدر مهم است؟ و در مسیر میخواهید چقدر از جاذبه های شهرهای اطراف لذت ببرید؟

ممکن است شما بخواهید در کوتاهترین زمان ممکن و از سریع ترین راه به اصفهان برسید و یا نه قصد سفر به اصفهان را برای تفریح کرده باشید و بخواهید از شهرهای مسیر هم لذت ببرید و با یک فراق بال و زمان کافی به اصفهان برسید.

هدفتان از یادگیری زبان چیست؟ همان هدفتان در سفر می باشد، قصد سفر کرده اید که چه چیزی را بدست بیاورید؟

حال که به جواب همه این سوالات رسیدید مهم ترین موضوع روحیات شما می باشد، اگر یک ورزشکار هستید میتوانید پیاده به اصفهان بروید و یا حتی با دوچرخه سفر کنید و اگر انسان تنبلی هستید میخواهید راحت ترین روش را انتخاب کنید و یا ممکن است مدیریت هزینه برای شما مهم باشد پس سفر با هواپیما را ترجیح نمیدهید و با اتوبوس طی مسیر میکنید.

با این مثال ساده به خوبی متوجه شدید که بهترین روش برای هر شخصی متفاوت است، توجه کنید که روحیه شما چگونه است، شاد و بازیگوش یا کنجکاو هستید و یا آدمی آرام، حفظیات خوبی دارید یا ذهن دیداری قوی دارید؟ با این شناخت از خود روش مختص خودتان را میتوانید انتخاب کنید.

در یک جمله بگویم ( آموزش زبان انگلیسی را باید به روش بهینه بیاموزید نه روش موثر )

پژوهشگران آموزش زبان انگلیسی را چگونه تقسیم بندی می کنند؟

بر اساس آخرین مطالعات و دسته بندی ها آموزش زبان انگلیسی به دو بخش ورودی (input) و خروجی (outpyt) نام گذاری شده است.

آموزش زبان انگلیسی ورودی یا input چیست؟

این بخش شامل دو اصل اساسی خواندن (Readin) و گوش کردن (Listening) میباشد

یادگیری زبان انگلیسی خرورجی (output) چیست؟

در این بخش از دسته بندی اشاره به نوشتار (Writing) و همچنین گفتار (Speaking) شده است.

این یک معادله ساده است برای داشتن خروجی خوب باید ورودی خوب داشت پس راه های خوب حرف زدن انگلیسی و درست نوشتن انگلیسی این است که خوب به انگلیسی گوش دهید و با دقت بخوانید.

این یک فرایند طبیعی است حتی کودکان قبل از این که حرف بزنند گوش می کنند چندین و چند بار چیزی را میشنوند وبعد از آن که در ذهن خود بازسازی واقعیت کردند صحبت می کنند.

تا همینجا متوجه این نکته شدید که مجموعه آموزش زبان انگلیسی خوب باید به شما به خوبی آموزش بدهد برای افزایش listening خود توصیه میکنم از آموزش صوتی زبان نصرت استفاده کنید که در فروشگاه فروش محصولات آموزش زبان به راحتی قابل دسترسی است و از لینک های خرید آن میتوانید این مجموعه ها را تهیه کنید.

پس جواب سوال ( راه های بالابردن قدرت صحبت انگلیسی ) این است که به مکالمات انگلیسی گوش دهید و گوش دهید و گوش دهید.

در ادامه به نکات طلایی آموزش انگلیسی به صورت جزء به جزء میپردازیم:

  • وردی ( Input ):

خواندن (Reading):

بهتریت راه بادگیری ریدینگ در زبان انگلیسی یادگیری لغت است، اگر فقط 5 لغت در روز یادبگیرید در سال 1825 کلمه یادگرفته اید! یعنی یک فرهنگ لغت متحرک میشوید و دایره لغاتتان بسیار بالا میرود، توجه داشته باشید با داشتن یک دایره لغت بالا تقریبا هر چیزی که میشنوید را متوجه میشوید!!

زمانبندی مناسب: حداقل نیم ساعت در روز

گوش کردن (Listening):

یک بخش بسیار مهم است، شاید شنیده باشید که در اصطلاح بسایر می گویند بهترین راه یادگیری زبان دیدن فیلم های زبان اصلی است! این دقیقا تعبیر عامیانه همین نکته است که برای بالابردن مهارت listening فقط گوش دهید، زیاد و پر تکرار در این مواقع تعداد زیادی لغت را در زمان کوتاهی میشنوید.

با دیدن یک فیلم یا گوش دادن به اخبار یا حتی داستان صوتی زبان انگلیسی و … میتوانید این مهارت را بالا ببیرید.

زمانبندی مناسب: هر چقدر که میتوانید

  • خروجی (Output):

نوشتار (Writing) :

سعی کنید در هر جایی آنچه شنیده اید را بنویسید، در دفتر یادداشت روزانه خود و یا حتی برای جذاب شدن و مقایسه پیشرفتتان یک وبلاگ بسازید و در ان بنویسید و در گذر زمان پیشرفت خود را از آرشیو مطالبش مقایسه کنید.

در نوشتن شما وقت بیشتری میگذارید و چون سعی میکنید بدون غلط بنویسید پس کلمات بهتر در ذهنتان جای میگیرند و نسبت به صحبت کردن آموزش کاملتری را دنبال می کنید.

زمانبندی مناسب: حدود نیم ساعت تا یک ساعت

صحبت کردن (Speaking) :

حرف بزنید و تکرار کنید، متن های انگلیسی مختلف را بخوانید و این کار را با صدای بلند تکرار کنید اگر آدم خجالتی هستید اول این کار را تنها انجام دهید ولی با صدای بلند و در ادامه با پیشرفت در جمع دوستان و آشنایان این کار را بکنید.

با بلند خواندن متون مختلف سعی میکنید که انگلیسی را صحیح حرف بزنید و این کار به پیشرفت شما کمک زیادی می کند.

زمانبندی مناسب: 30 دقیقه

خوب تا اینجا بهترین روش آموزش زبان را برای هر فردی به صورت اختصاصی توضیح دادیم در ادامه یک نرم افزار جامع در خصوص آموزش زبان انگلیسی به شما معرفی میکنیم این نرم افزار هر 4 تکنیک بالا را به خوبی در خود جای داده و جامع ترین مجموعه آموزش زبان در دنیا می باشد که به سادگی از فروشگاه سایت آموزش زبان انگلیسی قابل خرید می باشد.

زتا استون انگلیسی

رزتا استون انگلیسی با لهجه بریتیش

۲۹۸,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *