مقالات

آموزش زبان به کودکان: از چه سنی و چگونه؟

آموزش زبان به کودکان: از چه سنی و چگونه؟

سن مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

در مورد آموزش زمان آموزش زبان خارجی به کودکان نظرات زیادی وجود دارد عقیده ای که بیشتر از همه کارشناسان در این زمینه دارند این است که آموزش زبان دوم به کودک در سنین پایین تر موثرتر است زیرا باعث می شود مطالب آموخته شده در این سن نه تنها برای همیشه در ذهن فرد می ماند بلکه کمک می کند که فرد یک پیش زمینه خوب برای آموزش زبان داشته یاشد.

تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است نتیجه تحقیقات نشان دهنده این موضوع است که کسانی که در سن پایین آموزش زبان را شروع کرده اند بسیار شبیه تر به کسانی که آن زبان، زبان مادریشان است صحبت می کنند.

اگر بخواهیم کمی دقیق تر بگویم باید گفت بهترین زمان شروع این کار قبل از دوره نوجوانی است.

برخی پدر و مادرها معتقدند خودشان می توانند مربی زبان انگلیسی کودک خود باشند ولی باید گفت این عقیده چندان صحیح نیست زیرا آموزش زبان انگلیسی باید به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام شود.

روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

غرق کردن کودک در آموزش در این روش محیطی باید فراهم شود که کودک فقط یا بیشتر با زبان انگلیسی صحبت کند در این روش مربی سعی می کند بیشتر از کلمات انگلیسی استفاده کند و تا جایی که ممکن است از کودک بخواهد درخواست های خود را به زبان انگلیسی بیان کند و حتی با سایر بچه نیز انگلیسی صحبت کند. صحبت کردن با دیگران می تواند کودک را متوجه اشتباهات او در لهجه و به کاربردن کلمات کند.

 در این روش سعی می شود یک مطلب علمی یا یک داستان را به زبان انگلیسی بیان کنند که در ابتدا فهم آن برای کودک کمی مشکل است ولی کودک بخاطر حس کنجکاوی مطالب را دنبال می کند و به صورت ناخودآگاه درگیر آموزش زبان انگلیسی می شود

آموزش زبان به کودکان: از چه سنی و چگونه؟
در ادامه وقتی که سن کودک بالا می رود می توان کودک را با شخصیت ها، فیلم ها و آداب رسوم کشورهای انگلیسی زبان آشنا کرد به این ترتین آموزش زبان انگلیسی برای کودک به یک تبدیل می شود.
باید برای کودک بازی ها و سرگرمی ها و علاقه مندی های او را با آموزش زبان انگلیسی ادغام کرد.
با همه این صحبت ها بسیاری از پدرها و مادر ها هستند که فرصت بردن کودک را به کلاس های آموزش زبان را ندارند یا به علت هزینه بالای این کلاس ها کودک را از ادامه آموزش بازدارند.
در اینجا سایت آموزش زبان انگلیسی به این پدر و مادرهای عزیز توصیه می کند که از نرم افزار Magic English که پرفروش ترین نرم افزار آموزش زبان برای کودکان در بسیاری از کشورهای دنیا است استفاده کنند.
این نرم افزار سعی کرده است به صورت جذاب و ادغام آموزش با کارتون های مورد علاقه کودکان آموزش را برای آنها لذت بخش کند.
Magic English پرفروشترین محصول آموزش زبان برای کودکان

۱۳۴,۴۰۰ ریال۱۶۸,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *