وبلاگ

یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان نیاز دارد؟

یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان نیاز دارد؟

یکی از سوالاتی که هنگام شروع یادگیری یک زبان جدید برای زبان آموز پیش می آید این است که: یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان نیاز دارد؟

پاسخ این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد که بررسی می کنیم:

میزان سختی آن زبان

مسلما میزان سختی هر زبان با توجه به اینکه زبان مادری فرد چه زبانب است متفاوت است مثلا یادگیری زبان عربی برای ما فارسی زبانان خیلی آسان تر از یادگیری این زبان برای کسانی است که زبان مادریشان انگلیسی است و حتی حروف الفبای عربی را نمی شناسند.

یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان نیاز دارد؟

می خواهید تا چه اندازه مسلط شوید؟

یادگیری زبان یک مهارت کاملا نسبی است و دقیقا نمی توان گفت که شما زبان را در چند ساعت یاد می گیرید در ابتدا شما باید بررسی کنید که می خواهید تا چه سطحی زبان را بیاموزید. میزان تسلط به یک زبان عموما به 5 بخش تقسیم می شود.

  • تسلط ابتدایی: ینی فرد با زبان آشنا است و می تواند نیازهای خود را مانند هنگام حضور در یک کشور خارجی برطرف کند.
  • تسلط پیش متوسط: یعنی فرد می تواند در سطح اولیه با دیگران رابطه اجتماعی برقرار کند، با یک نفر صحبت کند و در مورد علایق و نیازهایش جملاتی بسازد.
  • تسلط متوسط: یعنی فرد بر روی زبان تاحدی تسلط دارد که می تواند بیشتر نیازهایش را در این زبان برطرف کند، با دیگران وارد بحث های پیچیده شود و منظور خود را برساند.
  • تسلط پیشرفته: یعنی فرد میتواند کاملا مسلط به این زبان صحبت کند و در شرایط مختلف حتی موقعیت های تخصصی از آن استفاده کند.
  • زبان مادری یا تسلط مشابه: فرد مانند یک فرد بومی زبان را صحبت می کند.

یاد گرفتن یک زبان جدید چقدر زمان نیاز دارد؟

چون در این پست بیشتر تمرکز بر روی آموزش زبان انگلیسی است به بررسی تعداد ساعات مورد نیاز برای یادگیری این زبان می پردازیم.

سطح پیش متوسط برای یادگیری یک زبان انگلیسی نیاز به حداقل 480 ساعت زمان نیاز است یعنی برای مثال روزی 4 ساعت زبان بخوانید حدود 3 ماه برای رسیدن به سطح پیش متوسط زمان نیاز خواهد داشت. 

رسیدن به سطح پیشرفته زمانی در حدود 1400 ساعت نیاز است.

شاید بگویید این زمان، زمان بسیار زیادی است و امکان ندارد هیچ کس همچنین زمانی برای آموزش زبان صرف کند ولی باید گفت اگر به یادگگیری زبان کودکیمان هم توجه کنیم می بینیم یک کودک 4 ساله هنوز بسیاری از کلمات و جملت را نمی داند و تا به یک تسلط کامل برسد زمان زیادی را سپری خواهد کرد 

نکته ای که در آموزش زبان انگلیسی مهم است استمرار و تکرار در یادگیری است. دقیقا مانند آموختن زبان مادری.

مهم تری عامل موفقیت در آموزش زبان انگلیسی روزانه خواندن مطالب است. اگر هر روز یک زمان مشخص برای آموزش بگذاریم و به صورت مستمر ادامه دهیم یقیقنا موفق خواهیم شد. 

محصولات آموزش زبان نصرت با بهره گیری از متدهای ویژه یک زمان بندی و تکرار و تمرین برنامه ریزی شده را برای زبان آموزان فراهم کرده اند

آموزش زبان نصرت انگلیسی نسخه اندروید

برای خرید آموزش زبان انگلیسی نصرت اندروید می توانید از این لینک استفاده کنید.

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *