وبلاگ

چرا زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیاست؟

چرا زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیاست؟

چرا زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیاست؟

همه ما می دانیم که بیشترین مطالبی که بر روی سایت ها وجود دارند به زبان انگلیسی هستند مقلات علمی معتبر، منابع و مراجع بسیاری از علوم و… همه و همه بیشتر از هر زبانی به زبان انگلیسی هستند. اما آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیاست؟

در قرن هیجدهم میلادی دولت بریتانیا توانست از نظزی سیاسی، اقتصادی و نظامی نفوذ و تاثیر زیادی بر سایر کشورهای اروپا، امریکا و حتی استرالیا داشته باشد این سلطه سبب شد که آنها وارد کشورهای زیادی شوند و زبان آنها نیز بر زبان این کشوره تاثیر گذارد تا جایی که امروز بعد از زبان چینی و اسپانیایی، زبان انگلیسی بیشتر جمعیت را به خود اختصاص داده است.

در بسیاری از کشورها از زبان انگلیسی به عنوان زبان میانجی استفاده می کنند و این زبان برای ارتباط آنها برای گردشگران و مردمی که به کشور آنها می آیند استفاده می شود.

زبان انگلیسی بطور کلی به سه دسته کلی تقسیم می شود:

  • انگلیسی کهن (کاملا متفاوت با زبان امروزی)
  • انگلیسی میانه (شباهت نسبی به زبان امروزی)
  • انگلیسی مدرن (ساده شده ی انگلیسی میانه)

زبان انگلیسی در کشورهای تحت حمایت بریتانیا مانند بحرین، بنگلادش، برونئی، قبرس، مالزی و امارات متحده عربی انگلیسی زبان مهمی است.

چرا زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیاست؟

در دنیای امروزی که ارتباطات بسیار زیاد شده است و در اصطلاح دنیا به یک دهکده جهانی تبدیل شده است باید یک زبان مشترک برای ارتباط بین افراد این دهکده جهانی باشد و از آنجا که زبان انگلیسی در طول تاریخ توانسته است تاثیر زیادی بر زبان مردم بسیاری از کشورها بگذارد کم کم به عنوان زبان رسمی و بین المللی شناخته شده تا جایی که اگر شما بخواهید در هر شغل و رشته تحصیلی که فعالیت می کنید باید موفق شوید باید تسلط نسبی بر زبان انگلیسی داشته باشد و مقالات و کتاب هاب رایج در این زمینه که بیشتر به زبان انگلیسی هستند را ترجمه کنید. 

پس آموزش زبان انگلیسی می تواند یکی از اولویت های هر فرد باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *