وبلاگ

راهکارهایی برای آموزش سریع زبان انگلیسی

راهکارهایی برای آموزش سریع زبان انگلیسی

یکی از دلایلی که خیلی از افراد در آموزش زبان انگلیسی ناکام هستند این است که یادگیری زبان انگلیسی زمان بر است و بسیاری از افراد زمان کافی را به آن اختصاص نمی دهند. اختصاص دادن این زمان واقعا نیازمند است همان گونه که ما برای یادگیری زبان مادری زمان زیادی را صرف کرده ایم. اکنون می خواهیم راهکارهایی برای آموزش سریع زبان انگلیسی ارائه دهیم تا کسانی که واقعا به این امر علاقه دارند و به علت طولانی بودن این فرآیند نا امید می شوند بتوانند زبان انگلیسی را بدون دغدغه یاد بگیرند. و به راحتی با این زبان مکالمه کنند.

راهکارهایی برای آموزش سریع زبان انگلیسی

۱- انتخاب یک کتاب گرامر کم حجم

آموزش گرامر زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری به علت پیچیدگی خیلی نمی تواند افراد را به خود جذب کند به همین دلیل است که برای انتخاب منبع باید خیلی دقت کنیم که ما منبعی کم حجم و یا حتی صوتی تصویری به شما پیشنهاد می کنیم. به این شکل شما زمان یادگیری بخش گرامر را که یکی از وقت گیر ترین قسمت های آموزش زبان انگلیسی است را تا حد زیادی کاهش می دهید.

مثلا با نصب آموزش تصویری گرامر نصرت اندروید بر روی گوشی خود می توانید در مدت زمان کمتر گرامر را بیاموزید و از تمامی زمان هایی که تا کنون در طول روز تلف می شدند را برای اینکار استفاده کنید. اگر یادگیری گرامر حرفه ای برای شما ضروری نیست و فقط می خواهید ساختار و قواعدی را یاد بگیرید که شما را در داشتن یک مکالمه صحیح یاری کند به شما توصیه می کنیم که از نرم افزار آموزش زبان انگلیسی نصرت استفاد کنید زیرا این نرم افزار تلاش می کند در حین آموزش دادن جملات و مکالمات گرامر کاربردی را به شما آموزش دهد بدون اینکه نیاز به حفظ کردن نکته خاصی باشد.

به عنوان مثال می دانیم حرف S در زبان نگلیسی نشانه جمع است. در این شیوه آموزشی به این شکل این مطلب جا انداخته می شود که ابتدا در مکالمات از یک کلمه به صورت مفرد استفاده می شود زمانی که معنی کلمه با تکرار در ذهن کاربر تثبیت شد در جملات بعدی شکل جمع کلمه به کار می رود که کاربر با یک مقایسه ساده تفاوت را متوجه می شود. سایر ساختار نیز به همین روال است.

۲- خودتان را به مشق و نوشتن عادت ندهید.

اگر توجه کرده باشید می بینید که بیشتر محصولات و مجموعه هایی که برای آموزش زبان تهیه شده اند اکثرا به صورت صوتی و تصویری هستند و اگر متنی باشند هم حتما در کنار آن یک لوح فشرده صوتی وجود دارد که برای نمونه می توان به مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی در ۶۰ روز و کتاب آموزش قدم به قدم انگلیسی اشاره کرد.
بنابر این از آنجایی که نوشتن زیاد همیشه خسته کننده بوده است و از طرفی زبان یک دنیای صوتی است و هر چقدر هم که شما برای نوشتن و خواندن زمان بگذارید باز هم تا زمانی که نتوانید به خوبی در یک مکالمه شفاهی شرکت کنید کارتان تمیل نشده است. پس مهم ترین اصل زبان گوش دادن و صحبت کردن است. پس خیلی سعی نکنید زمان خود را با نوشتن های خسته کننده هدر دهید.

۳- از همه انواع منابع استفاده کنید.

این که منابع صوتی بهترین منابع برای یادگیری هستند قابل انکار نیست ولی نباید فراموش کرد که دیدن شکل کلمات به صورت همزمان می تواند هم به املای شما کمک کند و هم باعث تثبیت بیشتر کلمات در ذهن شما شود. پس حتما از مجموعه های نرم افزاری استفاده کنید که به شما این امکان را می دهد که در حین گوش دادن به صوت بتوانید شکل نوشتار کلمات را نیز دنبال کنید.

۴- بعد از چند ماه منابع خود را گسترش دهید.

شما در ابتدا با خواندن متن های انگلیسی و حفظ کردت لغت کار خود را شروع می کنید. پس از گذشت چند ماه از یادگیری  به سراغ نرم افزار ها و فیلم های آموزش زبان بروید همیشه مکالمات صوتی انگلیسی در mp3 پلیر و یا گوشی همراه خود داشته در زمان های که جز راه رفتن یا منتظر ماندن کار دیگری انجام نمی دهید به آنها گوش دهید.

۵- سطح حرف زدن خود را متناسب با سطح مطالعه کتاب های متنی افزایش دهید.

هر روز شما مطالب و لغات جدید می خوانید و یاد می گیرید باید متناسب با همین لغات مکالمات پیچیده تری را تمرین کنید. و در ذهن خود مکالمات جدید ایجاد کنید و به انگلیسی با خودتان حرف بزنید. و یا می توانید با انگلیسی یک جریانی را که اتفاق افتاده است در ذهنتان تحلیل کنید.

می توانید در شبکه های مجازی دوستان انگلیسی زبان یا دوستانی که هدف مشترک با شما دارند را پیدا کنید و با آنها مکالمه کنید. هم دوست جدید پیدا کرده اید و هم بدون خستگی تمرین های ارزشمندی برای آموزش زبان انگلیسی انجام داده اید.

۶- نسبت به هدف خود متعصب باشید.

فکر کنید شما فقط زبان انگلیسی می دانید و این زبان، زبان مادری شماست و چاره ای ندارید جز اینکه این زبان را یاد بگیرید و با آن صحبت کنید. باور کنید که اشتباه داشتن یک امر طبیعی است ولی روی اشتباهات خود نمانید سعی کنید آنها را رفع کنید ولی نباید آنها مانع پیشرفت شما شوند. و اعتماد به نفس و سرعت شما را کم کنند.

مهارت زبانی یک مهارت ارتباطی است. یعنی زبان کمک می کند دو یا چند نفر بتوانند با هم ارتباط داشته باشند. برای یادگیری بهتر یک زبان داشتن یک همراه  می تواند کمک زیادی به شما بکند. در انتخاب همراه نکات زیر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

کسی را انتخاب کنید که با او صمیمی باشید. استفاده از نزدیکانی که مانند شما به زبان علاقه دارند می تواند خیلی موثر باشد. می توانید به طور مداوم زمان هایی را برای صحبت کردن با آنها به زبان جدید اختصاص دهید. و از آنها بخواهید یک گفتگوی کاملا واقعی را با شما دنبال کنند.
فردی را که انتخاب می کنید بهتر است در حد خودتان یا کمی بهتذ باشد. اینکه همراه شما مهارت هایی مشابه شما داشته باشد کمک می کند رقابت بهتری برای شما در یادگیری ایجاد شود و بهتر همدیگر را متوجه شوید. و شما هم اعتماد به نفس بیشتری برای مکالمه کردن با او داشته باشد.
کسی را انتخاب کنید که انگیزه بالایی داشته باشد. اگر همراه شما انگیزه بالایی داشته باشد، به شما هم در ادامه دادن مسیر کمک می کند. برعکس اگر فردی باشد که در یادگیری بدون انگیزه است می تواند شما را هم از یادگیری ناامید کند. و کار شما نتیجه معکوس نیز بدهد.

پکیج آموزش زبان نصرت تصویری به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه ۹۰ روزه با به روز ترین متد آموزشی روز دنیا زبان انگلیسی را بیامورید و از آموختن آن لذت ببرید. این نرم افزار تنها یکی از مجموعه های فوق العاده سایت آموزش زبان است برای آشنایی بیشتر با نرم افزار های آموزش زبان انگلیسی به فروشگاه ما سر بزنید

اگر به تازگی در مسیر آموزش زبان انگلیسی قرار گرفته اید به شما توصیه می کنیم پست بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی را حتما مطالعه بفرمایید.

آموزش زبان نصرت انگلیسی نسخه اندروید

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *