وبلاگ

چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

در آموختن زبان مادری اولین مهارتی که ما می آموزیم مهارت شنیداری است قائدتا در یادگیری زبان دوم نیز باید همین طور باشد هرچند خیلی ها معتقدند که مهارت نوشتار و خواندن مهمتر است. حالا که به اهمیت شنیدار واقف شدیم باید به این مسئله بپردازیم که چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی این است که ما در ابتدا خوب گوش کنیم تا منظور گوینده را متوجه شویم و سپس در مرحله بعد شکل نوشته ی کلمه را متصور شویم به این ترتیب می توانیم با درست گوش دادن زبان خود را تقویت کنیم.

شنیدن هم مانند نوشتا اصول خاص خود را دارد:

  1. برای شروع عبارات کوتاه با کلماتی ساده و نسبتا قابل فهم گوش کنید به مرور زمان میزان دشواری کلمات را افزایش دهید.
  2. به همان میزانی که نوشتار برایتان مهم است به شنیدار هم اهمیت بدهید و سعی کنید به همان میزان تمرین شنیداری داشته باشید.
  3. به هنگام شنیدن متنی که تعداد زیادی از کلمات آن را نمی دانید سعی کنید محتوای کلی متن را حدس بزنید، روی کلماتی که نمی دانید صبر نکنید چون نمی توانید معنی جملات را بفهمید و به کل رشته مکالمه از دستت خارج می شود.
  4. سعی کنید از آنچه که شنیده اید و یاد گرفته اید در مکالمات  و نوشتار خود استفاده کنید زیرا پس از گذشت زمان و با تمرین و تکرار آموخته هایتان وارد حافظه بلند مدت شما می شوند و دیگر هرگز فراموش نخواهید کرد.
  5. مکالمات و متن های کوتاه را حفظ کنید به این شکل ساختار آنها در ذهن شما نقش می بندد و برای ساختن جملات بلند و شرکت در مکالمه های طولانی مدت از این ساختار استفاده می کنید.

چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

راهکار های ارائه شده زمانی می توانند مفید باشند که به صورت عملی پیاده سازی شوند و در جریان یادگیری خود از آنها استفاده کنید. در غیر این صورت ارزشی نخواهند داشت. سایت آموزش زبان انگلیسی یک پکیج بی نظیر به شما پیشنهاد می کند که علاوه بر عملی کردن این اصول به شما کمک می کند مانند یک فرد در مکالمات حضور داشته باشید و به این شکل یک محیط گفتگو را برای شما ایجاد می کند.

پکیج آموزش انگلیسی بدون توقف تمامی امکانات یک مجموعه حرفه ای را داراست که برای آشنایی بیشتر و  خرید آموزش انگلیسی بدون توقف می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

چگونه مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

۹۵۰,۰۰۰ ریال۱,۰۰۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *