مقالات

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی از آنجایی نشات می گیرد که تلفظ صحیح کلمات اولین چیزی است که هنگام انگلیسی صحبت کردن شما، توجه مخاطب را جلب می کند. شاید تا کنون افراد دیگر کشورها را دیده باشید که به زبان فارسی صحبت کنند آنها هر چقدر هم تسلط بر روی زبان فارسی داشته باشند ولی چون تلفظ آنها صحیح نمی باشد ما متوجه ضعف آنها می شویم دقیقا وقتی ما هم انگلیسی صحبت می کنیم همین گونه است.
حتی اگر کاملا به مفاهیم گرامر تسلط داشته باشید و آنها را در صحبت هایتان بکار ببرید ، وقتی با کسی صحبت می کنید، او بیشتر به تلفظ شما توجه دارد تا به رعایت قواعد گرامری و لغاتی که بکار می برید. در یک کشور انگلیسی حتی اگر کلمات را درست تلفظ نکنید کسی متوجه منظور شما نخواهد شد
شرکت در آزمون های ایلتس و تافل نیز نیازمند تلفظ صحیح کلمات است و تلفظ در این آزمون ها نقش مهمی دارد.

در زبان انگلیسی لغات و گرامر ساده زیادی وجود دارد که یادگیری آنها آسان است ولی برای تلفظ، دیگر راه آسان وجود ندارد شما  حتما باید کلمات را به شکل اصولی و درست تلفظ کنید.
بهترین راه آموزش تلفظ انگلیسی خوب گوش دادن به مکالمات و جملات انگلیسی است باید گوش کنید به حرکت لب های گوینده توجه کنید و شما هم تکرار کنید.

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی

در این جا این سوال مطرح می شود که چه چیزهایی باید گوش کنیم؟

بعضی افراد معتقدند باید به آهنگ ها و اخبار انگلیسی گوش داد تا تلفظ صحیح را یاد گرفت ولی در واقع این روش، اصلا روش مناسبی نیست زیرا شما بسیاری از کلمات را متوجه نمی شوید و این کار فقط باعث می شود که شما از ادامه آموزش زبان انگلیسی نا امید شوید.

زبان مادری

الگو گرفتن از شیوه آموزش مادری می تواند بسیار کارگشا باشد شما در نظر بگیرید یک کودک وقتی برای اولین بار کلمات را می شنود به خوبی به آنها گوش می دهد سپس سعی می کند آن ها را در ذهن خود پردازش کند سپس آنها را همانگونه که شنیده بیان کند.

 

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی
پس ساختار جمله در ذهن ما در کودکی شکل می گیرد . ما بدون اینکه قواعد گرامری را بدانیم ، جملات را درست می سازیم و بیان می کنیم. این به دلیل تکرار بسیار زیاد اطرافیان ما در دوران کودکی مان بوده است که باعث شده گرامر را به طرز صحیح یادبگیریم.
در آموزش زبان انگلیسی به خصوص تلفظ هم باید همین اصول را فرابگیریم . یعنی گوش کردن به جملات درست انگلیسی از منابع معتبر و تکرار بسیار زیاد آن. در ابتدا این بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است . اما بعد از مدتی می توانیم شروع کنیم به یادگیری قواعد گرامری و موضوعات دیگر . مغز انسان جملات را بر اساس مطالبی که از قبل شنیده می سازد. و هرچه تعداد دفعات تکرار شدهبیشتر باشد طبیعتا فرد بهتر می تواند تکلم کند.

از مباحث گفته شده می توان اینگونه برداشت کرد که بهترین راه یادگیری صحیح تلفظ انگلیسی هملن گوش دادن و نگاه کردن به حرکات لب های گوینده است.

ما برای یادگیری تلفظ پکیج آموزش تلفظ صحیح لغات انگلیسی را به شما پیشنهاد می کنیم در این محصول سعی شده است با تمرین وتکرار و نمایش صحیح حرکت لب های گوینده شما را در یادگیری هرچه بهتر تلفظ یاری کند.

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی

 

۱۶۰,۰۰۰ ریال۱۸۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *